GSM
Telefony, informacje, opinie
Informacje

AKTUALNOŚCI

Darmowy Internet LTE na 30 dni   2-12-2014
logo Play

Darmowy Internet LTE to usługa nielimitowanego transferu danych w ramach najnowszej technologii LTE. Usługę można aktywować przy stanie konta min. 30 zł. Usługa jest ważna przez 30 dni od jej aktywacji. Ciesz się swobodą najszybszego Internetu LTE.

 

Do końca roku za 10 złotych rozmowy bez limitu w Play na kartę !   2-12-2014
logo Play

Dzięki promocji świątecznej od momentu aktywacji do 1 stycznia 2015r. użytkownik Play na kartę nie wyda więcej niż 10zł na połączenia do wszystkich sieci i na numery stacjonarne. Aktywacja usługi jest bezpłatna.

Promocję uruchamia kod *111*623*1# lub SMS o treści START.623 wysłany pod numer 111.

Promocja dotyczy użytkowników taryf: Play Fresh, Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play na kartę, Play Karta, Play Fresh Darmowe rozmowy i SMSy w Play, Play Fresh Darmowe SMSy do wszystkich sieci, Lubię to!, Formuła MINI MAX na Kartę i Formuła Play na Kartę.

Promocja kończy się 1. stycznia 2015 o godzinie 23:59.

 

Nowy iPhone 6 zostanie zaprezentowany we wrześniu.   22-08-2014 logo Apple

Firma Apple zaprezentuje nowy model iPhone 6 na specjalnej konferencji w dniu 9-go września.
Rozpoczęcie sprzedaży nowego telefonu Apple planowane jest na 19-go września. nowy iPhone 6

Przecieki dotyczące specyfikacji nowego iPhone mówią, że nowy model iPhone przyniesie gruntowne zmiany, aparat będzie wyposażony w większy 4,7 calowy wyświetlacz, będzie obsługiwał LTE, WCDMA, GSM oraz CDMA.

Aparat będzie pracował pod kontrolą nowego systemu operacyjnego IOS8.

Plotki głoszą, żę konkurenci firmy Samsung i Sony szykują odpowiedź, nowe modele swoich flagowych telefonów.

 

Wada fabryczna ładowarek do iPhone.   14-06-2014 logo Apple

Firma Apple ogłosiła w piątek komunikat, w którym zachęca ona miliony użytkowników iPhone z 37 różnych krajów, aby wymienili swoje ładowarki do iPhone.
Ładowarki mogą być nie wpełni sprawne.
Na stronie internetowej firmy Apple, zamieszczono informację, że ładowarka jednego z modeli iPhone może przegrzewać się co stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa jej użytkowania.
Apple stwierdza, że przegrzewanie występuje tylko w rzadkich przypadkach, ale najwyraźniej postanowiło zażegnać potencjalnemu ryzyku i zaoferowało użytkownikom możliwość wymiany ładowarek na modele pozbawione wady.

wadliwa ładowarka iPhone Warto zauważyć, że ładowarki dostarczane z nowszymi modelami iPhone nie mają tego potencjalnego problemu. Według Apple, jedynie model ładowarki A1300 dostarczane z iPhone 3GS, iPhone 4 i iPhone 4S mogą stanowić potencjalne zagrożenie.

Na zdjęciu obok zamieszczony oznaczenia ładowarek, które mogą stwarzać zagrożenie. Więcej szczegółów na temat akcji wymiany można znaleźć na stronie internetowej firmy Apple.
U nas w kraju najlepiej jest odwiedzić stronę http://applecenter.pl/2014/06/13/program-wymiany-ladowarek/ a na stronie http://www.apple.com/pl/support/usbadapter-european/locate/ można znaleźć adres najbliższego autoryzowanego serwisu firmy Apple.

 

Kłopoty z aktywacją darmowego LTE w Play !   22-11-2013 logo Play

Play poinformował na swojej stronie o możliwości aktywowania darmowego internetu LTE na kartę. Według informacji na stronie usługę darmowego internetu LTE można aktywować na trzy sposoby.
1. Aktywując opcję darmowego LTE na stronie Playa po zalogowaniu się na swoje konto.
2. Wysyłając specjalny kod.
3. Wysyłając SMS.
Niestety wiemy o wielu przypadkach, kiedy pomimo aktywacji usługi darmowego internetu LTE, pobierane są środki z konta użytkownika za wykorzystany transfer. Przy prędkościach transferu jaki zapewnia LTE, można wyzerować stan konta bardzo szybko.
Radzimy sprawdzić po aktywacji usługi czy rzeczywiście została włączona i nie są pobierane środki z konta za transfer.

Wygląda na to, że Play wprowadza nową usługę w dużym pośpiechu i bez wcześniejszego przetestowania wszystkich mechanizmów z nią związanych.
Pracownicy informacji telefonicznej i punktów obsługi klienta udzielają sprzecznych informacji na temat LTE na kartę i sposobu funkcjonowania tej usługi.

Zalecamy ostrożność aby nie stać się sponsorem beta testów LTE na kartę.

 

LTE na kartę w Play  15-11-2013 logo Play

LTE na kartę jest już dostępne w Play. Karta SIM kosztuje 9 zł, za tą cenę otrzymujemy pakiet 300 MB transferu danych. Za doładowanie za 30 złotych otrzymujemy 3GB transferu do wykorzystania w ciągu 30 dni. Niedługo mają trafić do sprzedaży zestawy karta SIM i modem LTE. Zestaw z modemem firmy ZTE będzie kosztował ok. 270 zł.

Nowe karty SIM LTE będą też współpracować z modemami HSDPA i HSPA+, w tym wypadku maksymalne toretyczne prędkość transferu to 21 Mb/s i 40Mb/s.

 

Aktualizacja dla Galaxy S4 logo Play

Samsung opublikował aktualizację systemu operacyjnego dla Galaxy S4.
Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S4 jest już dostępny dla polskich użytkowników tego smartfona. Nowy system operacyjny umożliwi współpracę S4 z innym produktem Samsunga: Galaxy Gear - inteligentnym zegarkiem.
Równolegle z wprowadzeniem nowego systemu, Samsung uruchomił platformę KNOX. Platforma ta oferuje szereg udogodnień i aplikacji, między innymi użytkownik będzie mógł prowadzić dla siebie dwa oddzielne profile na przykład prywatny i służbowy. Samsung reklamuje platformę jako najlepsze rozwiązanie do pracy i rozrywki.

 

LTE w Play logo Play

Play operator GSM zapowiedział wprowadzenie do oferty technologii LTE

Usługa będzie dostępna na początek w 13 miastach.
Przewidywany termin uruchomienia transmisji LTE do końca 2013 roku.
LTE w Play będzie pracować w paśmie 1,8 GHz. Zgodnie z wypowiedziami kierownictwa firmy, Play nie będzie ścigał się z innymi operatorami na maksymalne osiągane prędkości transferu, chodzi o zapewnienie stabilnego łącza o "wystarczającej prędkości". Infrastruktura LTE będzie budowana w oparciu o technologię firmy Huawei. Teoretycznie LTE w paśmie 1,8 GHz może zapewnić prędkość transferu danych do 100 Mbps.

Oto miasta gdzie technologia LTE ma się pojawić jeszcze w tym roku: Częstochowa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Łódź, Rzeszów, Sopot, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa i Wrocław.

 

AKTUALIZACJA SYSTEMU DLA LG G2

Firma LG udostępniła aktualizację systemu operacyjnego dla swoich G2. Można pobrać nową wersję Androida 4.4

LG jako pierwsza udostępniła nowego Androida użytkownkom swoich telefonów.

Smartfon G2 flagowy wyrób firmy LG, uznawany jest przez wielu jako najlepszy w najwyższej klasie telefonów.

 

NOWE TELEFONY FIRMY NOKIA

Nokia Lumnia 525 Płyną z Chin nieoficjalne wieści o nowym telefonie Noki, będzie to Lumnia 525 następca modelu 520.
Nowy model będzie posiadał większą pamięć RAM – 1 GB (520-ka miała 512 MB), dodatkowo w zestawie z telefonem będą dostarczane bezprzewodowe słuchawki nagłowne. Świadczyć to może o tym, że model ten celuje w segment fanów muzyki.
Lumnia 525 będzie dostępna w trzech kolorach obudowy: żółtym, pomarańczowym i białym.

 

LG FLEX

LG Flex Firma LG zaprezentowała swojego nowego smartfona Flex.

LG Flex posiada zakrzywiony ekran, tylna część obudowy telefonu jest pokryta „samonaprawialną” powłoką, która usuwa drobne uszkodzenia mechaniczne (rysy) powstałe w trakcie użytkowania aparatu. Obudowa i ekran są elastyczne można je odkształcać bez uszkodzenia telefonu.

Poniżej specyfikacja tego modelu:

6-calowy wyświetlacz P-OLED 720 x 1200px
Procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,26 GHz
3G HSDPA 850 / 1900 / 2100
4G LTE 850 / 1800 LTE-A
Gniazdo na kartę: brak z powodu specyfiki tego aparatu
Aparat o 13-megapikselowej matrycy
2,1-megapikselowa kamera do wideorozmów
Łączność LTE-A
System Android Jelly Bean 4.2.2
Bateria o pojemności 3500 mAh
Waga 177 g

GSM Telefony, informacje, opinie