GSM
Telefony, informacje, opinie
Informacje

 

ANDROID

 

Android 5.0 z najnowszym Kernelem 3.14

Android 5


Interface Android 5

Wygląda na to, że nadchodzący Android 5.0 bedzie bazował na kernelu w wersji 3.14. Ta wersja pomimo nieoficjalnego jeszcze wydania (RC) kernela jest już na bardzo zaawansowanym etapie prac. Dotyczy to również wersji przeznaczonej dla urządzeń mobilnych, przez co bardzo prawdopodobną staje się równoczesna premiera kompletnej wersji dla komputerów PC oraz urządzeń przenośnych.

Kernel jest to element systemu operacyjnego, w którym zawierają się najbardziej podstawowe jego funkcje, takie jak obsługa sprzętu, sterowniki, obsługa sieci, urządzeń zewnętrznych itp. W związku z tym, nawet aktualizacja wersji systemu do nowszej, ale bazującej na starym kernelu może nie przynieść wzrostu wydajność ponieważ przestarzały kernel będzie wąskim gardłem obniżającym ogólną wydajność urządzenia.

Przed kilku dniami dowiedzieliśmy się, że już dostępne są kompilacje (porty) kernela w wersji 3.2 na procesory ARM np. Cortex A9.
Ta informacja może być interesująca dla użytkowników nie tylko telefonów ale również innych urządzeń działających pod systemem Android jak np. tablety.

 

Aplikacje na Androida

ES File Explorer


Interface Android 5 ES File Explorer jest aplikacją służącą do przeglądania zasobów sieci lokalnej spod Androida. Program umożliwia odtwarzanie filmów, słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć oraz innych plików jak pdf, ebooki, txt.
Aplikacja dostępna w Google play.

GSM Telefony, informacje, opinie